مسافرین به خارج از کشورکه مقدار بار آنها از میزان وزن اعلامی توسط هواپیمایی به عنوان بار همراه بیشتر باشد مشمول جریمه اضافه بار می گردند.
این مبلغ توسط کانتر هواپیمایی دریافت و معمولا هزینه زیادی را به مسافر تحمیل میکند.

لذا مسافرینی که قصد مهاجرت به کشورهای خارجی را دارند میتوانند از امکانات فریت بار استفاده کنند و اضافه بار خود را از این روش با هزینه بسیار پایین تر حمل و ارسال کنند.

شما میتوانید تمامی وسایل خود را بدون محدودیت خاصی به کشور مقصد حمل کنید که می تواند شامل (کلیه البسه و لوازم شخصی و ورزشی،مبلمان ومیزوصندلی، بوفه و کنسول،سرویس خواب و تلویزیون،ظروف و وسایل آشپزخانه،تابلو و فرش ،اسباب بازی و مواد غذایی) باشد.

گمرک ایران بعد از ارزیابی برای تمامی بارهای شما جواز غیر تجاری(پته) صادر کرده و شما میتوانید با هزینه ای بسیار پایین تر از اضافه بار وسایل خود را بارنامه کنید و در مقصد تحویل بگیرید و به دلیل غیر تجاری بودن محموله شما بعضا هزینه خاصی بابت ترخیص پرداخت نمی کنید.

این خدمات همان (فریت مسافری)میباشد

البته این خدمات منوط به حمل هوایی نمی باشد و شما می توانید برای کشورهای هم مرز از حمل زمینی و برای بعضی از کشورهایی که مرقوم به صرفه باشد از حمل دریایی نیز استفاده کنید

اما عموما حمل هوایی سریعتر- مناسبتر و در کل مرقوم به صرفه تر و راحت تر است که با توجه به مقصد سفر شما بهترین نوع حمل پیشنهاد خواهد شد.

پس مسافرین و مهاجرین به خارج کشور دیگر نگران اسباب و وسایل خود نباشید و کافی است با کارشناسان دوره دیده و متخصص در حمل بار مسافری فریت بار تماس بگیرید تا در اسرع وقت برای بازدید و برآورد هزینه در محل شما حاضر شوند و مشاوره لازم در اختیار شما قرار دهند

لازم به ذکر است برای کمتر نمودن دغدغه شما تمامی موارد مشاوره و اعلام نرخ و ارزیابی بار شما به رایگان انجام می گیرد تا شما براحتی قادر به تصمیم درست در مورد حمل بار خود باشید.

بعد از تصمیم گیری شما نیروهای متخصص که تمامی دوره های بین المللی لازم از نظر هواپیمایی کشوری را گذرانده اند (نه کارگر)همراه متریال استاندارد بسته بندی در محل شما اقدام به بسته بندی بار شما کرده و تضمین به سلامت رسیدن بار را به شما می دهند.بعد از پایان بسته بندی و اعلام رضایت شما مدارک لازم جهت گمرک اخذ و اقدام به حمل تا فرودگاه میشود و پس از انجام تشریفات گمرکی و اخذ جواز بارنامه حمل با مناسب ترین قیمت انجام خواهد شد.

(لازم به ذکر است جهت اطمینان خاطر شما تسویه بعد از پایان مراحل کار انجام خواهد شد و پس از تسویه بارنامه صادر و بار شما توسط هواپیمایی مربوطه حمل خواهد شد )

مراحل فریت بار:

اگر می خواهید بار شما همزمان یا چند روز زودتر در مقصد باشد با توجه به مسیر پروازی (اروپا یا استرالیا ،کانادا یا آمریکا )میروید حداقل ده روز زودتر از تاریخ پرواز خود برای فریت بار اقدام نمایید.

پس از تماس و هماهنگی با کارشناسان فریت بار در روز مقرر نسبت به ارزیابی بار و در صورت نیاز بسته بندی مناسب انجام خواهد شد.سپس بار توسط پیکاپ شرکت در امنیت کامل به همراه مدارک لازم جهت انجام تشریفات گمرکی به دایره فریت فرودگاه امام خمینی حمل خواهد شد.

پس از انجام تشریفات گمرک و اخذ جواز خروج یا همان پته سبز با توجه به وزن بار و مقصد بارنامه هواپیمایی مربوطه که مناسب ترین نرخ حمل را دارد صادر می شود(توجه داشته باشید تمام مراحل بدون واسطه انجام میشود)

پس از صدور بارنامه و تسویه حساب تگ بار که حاوی اطلاعات بار شما جهت حمل میباشد به محموله الصاق و بار طبق رزرو که به شما اعلام شده حمل و در تاریخ اعلامی در مقصد قابل دریافت می باشد.

لطفا جهت آسایش خود به چند نکته توجه فرمایید:

1:حتما بار شما قبل از ورود به سالن گمرک بسته بندی مناسب را داشته باشد.

2:از ورود ناخواسته کالاهای ممنوعه که عنوان شده به داخل بار خودداری کنید  تا در زمان ایکس ری دچار مشکل نشوید.

3:مسافری که شرکت هواپیمایی خاصی را برای مسافرت انتخاب میکند میتواند با شرکت هواپیمایی دیگری با قیمت مناسب تری بار خود را فریت نماید و حق انتخاب با مسافر است(در این خصوص حتما از مشاوره کارشناس فریت بار استفاده کنید)

به طور مثال اگر بار شما 100 کیلو به مقصد تورنتو باشد و خود شما با لوفتهانزا سفر میکنید قیمت هر کیلو حمل بار با هواپیمایی لوفتهانزا حدود 7 دلار آمریکا است.در صورتی که هواپیمایی امارات با حدود هر کیلو 3 دلار بار شما را حمل میکند.

4:برای آن دسته از کالاهایی که وزن حجمی آن از وزن حقیقی بار بیشتر باشد ملاک محاسبه وزن حجمی میباشد.(مثل مبلمان و میز و صندلی )برای محاسبه وزن حجمی ابعاد کلیه بسته ها  را گرفته و با فرمول زیر وزن حجمی را محاسبه کنید.

(طول )ضرب در(عرض)ضرب در(ارتفاع)حاصل تقسیم بر 6000=وزن حجمی بسته

مثال:اگر بسته شماطول 100،عرض 80 ، ارتفاع 60 داشته باشد وزن حجمی بار 80 کیلو میباشد و اگر وزن بسته 40 کیلو باشد ملاک محاسبه برای حمل 80 کیلو است.

5:از دادن محموله خود به شرکتهایی که مجوز ندارند خودداری کنید . اگربار خود را به آژانس های خدمات بار هوایی و شرکت های حمل و نقل بین الملی بسپارید اطمینان داشته باشید محموله شما به سلامت و با قیمت مناسب حمل خواهد شد.

 این شرکت تا زمان دریافت بار در مقصد همراه و پاسخگوی شما بوده و سالیان سال در کنار شما آماده خدمتگذاری می باشد.

 

محدودیت های گمرک ایران جهت خروج کالا

ارز،طلا،نقره،پول رایج کشور،سنگهای قیمتی،اشیا قیمتی و عتیقه،کتب خطی،تابلوهای اصل،قالی و قالیچه عتیقه،اسلحه و مهمات و تجهیزات نظامی،هر نوع اشیا تاریخی و میراث فرهنگی

محدودیت های حمل هوایی

عطر،ادکلن،اسپری،شامپو،نرم کننده ها،مواد آرایشی ، الکل ، شربت ، سرکه ، آبلیمو ، ترشیجات (ورود مواد غذایی به برخی از کشورها ممنوع میباشد )

مدارک لازم جهت ارسال بار مسافری

کپی پاسپورت ، کپی بلیط ، کپی کارت ملی ، آدرس و تلفن مقصد

توجه داشته باشید محدودیتی در مورد اتباع ایران یا خارج وجود ندارد وحداقل ده روز قبل از تاریخ سفر برای انجام فریت بار خود اقدام کنید

 

با ما تماس بگیرید!


با ما تماس بگیرید!

http://jobitel.com/ https://xjobs.org